Jaki jest standard nowych magazynów w Gdyni?

Podobnie jak w przypadku wszystkich nowoczesnych obiektów magazynowych lokalizowanych przy trasach szybkiego ruchu, w pobliżu największych ośrodków miejskich, wynajmując magazyn w Gdyni, najemca oczekujemy od takiego obiektu, by spełniał on określone warunki techniczne. Standard wyposażenia nowych obiektów może oczywiście się od siebie nieco różnić, ale podstawowe kwestie związane z bezpieczeństwem czy dostępną infrastrukturą są zawsze podobne. 

Podstawowe wyposażenie

Decydując się na wynajęcie nowego magazynu na terenie Gdyni, możesz wybierać pomiędzy obiektami niskimi, średnimi oraz wysokimi, przystosowanymi do tzw. wysokiego składowania. Te ostatnie rodzaje magazynów, ze względu na rosnące ceny ziemi, zwłaszcza w najatrakcyjniejszych lokalizacjach, cieszą się coraz większą popularnością i powstaje ich coraz większa liczba. Poza wysokością samego obiektu, na jego standard wpływa również zastosowana siatka słupów (ma to wpływ na sposób lokalizacji regałów), rodzaj posadzki, w tym jej nośność, oświetlenie, wentylacja czy dostępność zaplecza socjalnego. Nowoczesny magazyn w Gdyni standardowo wyposażony jest również w rampy ułatwiające załadunek i rozładunek towarów, ewentualnie w specjalne doki i bramy umożliwiające łatwy dostęp do wnętrza magazynu z poziomu zero. 

Bezpieczeństwo magazynu

Przyjętym standardem w przypadku nowych gdyńskich magazynów jest ich wyposażenie w szereg systemów zwiększających bezpieczeństwo pracowników oraz przechowywanych w nich towarów. Praktycznie każdy nowo powstający magazyn w Gdyni wyposażony jest w system alarmowy i system kontroli dostępu, który ułatwia zarządzanie obiektem, minimalizując ryzyko kradzieży oraz innych niepożądanych zachowań ze strony pracowników lub osób trzecich. Coraz częstszym standardem wyposażenia są także czujniki dymu i systemy przeciwpożarowe. Tryskacze zapewniają możliwość ugaszenia pożaru w zarodku, a tym samym zmniejszają potencjalne starty, jakie mogą wiązać się z przypadkowym lub celowym zaprószeniem ognia. Praktycznie wszystkie nowe obiekty mogą liczyć również na fizyczną ochronę. Teren wokół nich jest ogrodzony i monitorowany. 

W odróżnieniu od kilkunastoletnich obiektów standard wyposażenia nowoczesnych magazynów w Gdyni jest znacznie wyższy i to nie tylko pod względem dostępnej infrastruktury technicznej oraz jakości jej wykonania, ale także z uwagi na rodzaj zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych, które mają bezpośredni wpływ na komfort składowania towarów. Nowe obiekty są również bezpieczniejsze, a dzięki atrakcyjnej lokalizacji, dojazd do nich jest znacznie wygodniejszy.