Oprogramowanie dla Twojego hotelu

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to często ciężki kawałek chleba, szczególnie jeśli biznesem, którym zarządzamy jest hotel. Dlatego warto ułatwiać sobie pracę korzystając ze zdobyczy technologicznych, takich jak oprogramowanie dla firm. Nowoczesne aplikacje pozwolą zaoszczędzić Ci mnóstwo czasu a także pieniędzy! Jednak jak znaleźć odpowiedni program?

 Gotowa aplikacja

Jeżeli potrzebujemy wyłącznie prostego oprogramowania, które będzie nam służyć do wykonywania pojedynczych czynności, wówczas możemy skorzystać z gotowej aplikacji. Na rynku dostępne są różnorodne programy rachunkowe czy magazynowe, dzięki którym w krótkim czasie zrobisz porządek w swoim hotelu. Taką aplikację możesz ściągnąć bezpośrednio na swój telefon i korzystać z niej w dowolnym miejscu i czasie. Jest to szczególnie istotne kiedy np. przebywasz na wakacjach a musisz sprawdzić stany magazynowe, aby zrobić zamówienie na przyszły tydzień. Niektóre aplikacje, jak np. programy księgowe, często zintegrowane są z aplikacjami bankowymi, w których posiadamy swoje firmowe konto. Dzięki temu mamy całkowitą kontrolę nad wpływami i wydatkami, co ułatwia prowadzenie księgi rachunkowej. Jeżeli prowadzimy w naszym hotelu restaurację, warto skorzystać też z aplikacji gastronomicznej, dzięki której kelnerzy łatwiej zapanują nad zamówieniami.

Oprogramowanie dedykowane

Bardzo dużą popularnością, szczególnie w przypadku sieci, cieszą się dedykowane programy dla hoteli. W tego typu oprogramowaniu każdy element będzie ściśle dopasowany do potrzeb Twojej firmy, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie Ci zarządzać wszystkimi oddziałami hotelu. W jednej aplikacji znajdziesz wszystkie działy, którymi zarządzasz:

  • księgowość;
  • magazyny;
  • księga gości;
  • gastronomia.

Jednak aby móc korzystać z oprogramowania dedykowanego musimy wcześniej zlecić jego wykonanie specjalistom. W tym celu należy zgłosić się do firmy IT, która posiada doświadczenie w tworzeniu programów dla hoteli. Nie musi to być koniecznie firma, która funkcjonuje w Twojej lokalizacji, wszystkie zadania realizowane są zdalnie, dlatego obecność programistów w Twoim hotelu nie jest potrzebna. Jeżeli chcesz mieć pewność, że firma IT która wybierzesz rzeczywiście zna się na rzeczy, przed angażem przejrzyj jej portfolio.