Jakie opakowania stosuje się w małej gastronomii?

Niemal każda hurtownia opakowań ma w swojej ofercie przynajmniej kilka różnych kategorii pudełek, kartoników czy kubeczków dedykowanych szeroko pojętej gastronomii. To przydatne akcesoria umożliwiające bezpieczne i wygodne pakowanie zarówno żywności, jak i napojów. Dzięki nim sprzedaż na wynos cieszy się większym powodzeniem wśród klientów, a co najważniejsze, jest w ogóle możliwa do realizacji. Jakie rodzaje opakowań najczęściej stosowane są w branży gastronomicznej?

Tekturowe opakowania na pizze

To jeden z najpopularniejszych rodzajów opakowań gastronomicznych sprzedawanych przez profesjonalne hurtownie z akcesoriami do pakowania. Kartonowe pudełka dostępne są w wielu rozmiarach, ale niemal zawsze mają podobny, kwadratowy kształt. Oczywiście mogą różnić się od siebie zastosowanym systemem zamykania, rodzajem użytej do ich produkcji tektury czy sposobem zdobienia, ale ich przeznaczenie zawsze jest takie samo. To akcesoria służące wygodnemu i bezpiecznemu przechowywaniu gotowej pizzy. Profesjonalna hurtownia opakowań zwykle zapewnia usługę personalizacji takich kartonów, dzięki czemu zamawiająca je pizzeria lub inny lokal gastronomiczny może dostosować ich wygląd do własnych potrzeb – najczęściej na kartonach drukuje się logo i nazwę lokalu.

Styropianowe opakowania obiadowe

W gastronomii do sprzedaży pełnych dań obiadowych, prócz klasycznych opakowań tekturowych, które mają spore ograniczenia ze względu na nasiąkliwość materiału, z jakiego je wykonano, powszechnie stosuje się również opakowania z tworzyw sztucznych, w tym styropianu oraz materiałów pokrewnych. Każda hurtownia opakowań gastronomicznych ma w swojej ofercie co najmniej kilka różnych typów styropianowych pudełek na żywność. Najczęściej są to opakowania zamykane, głębokie, często z sorterem pozwalającym na oddzielne przechowywanie poszczególnych produktów wchodzących w skład pełnego dania obiadowego. W hurtowniach z opakowaniami dla gastronomii niekiedy stosuje się również foremki aluminiowe oraz specjalne plastikowe miseczki na zupy lub inne dania serwowane w formie półpłynnej. 

Podstawowym asortymentem dobrze zaopatrzonych hurtowni z opakowaniami gastronomicznymi są także różnego rodzaju kubeczki, w tym przede wszystkim kubki wykonane z dobrej jakości tworzyw sztucznych, w których można podawać zarówno ciepłe, jak i zimne napoje oraz papierowe opakowania na desery, przede wszystkim na ciasta. Dzięki bogatej ofercie każdy punkt zajmujący się sprzedażą dań gotowych może znaleźć i zamówić trwałe opakowania gastronomiczne dopasowane do własnych potrzeb.