Księgowość online odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców

Każda firma zobowiązana jest do prowadzenia księgowości – czy to uproszczonej, czy to pełnej. Wielu przedsiębiorców decyduje się powierzyć to zadanie biuru rachunkowemu, które może świadczyć także dodatkowe usługi, na przykład z zakresu kadr i płac, które powiązane są z księgowością. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się księgowość online. Jest ona niejako odpowiedzią na potrzeby osób prowadzących działalność gospodarczą. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Dostęp do informacji

Księgowość online daje przedsiębiorcom dostęp do wszelkich dokumentów oraz informacji dotyczących prowadzonych ksiąg rachunkowych. Wszystko dlatego, że tego typu księgowość prowadzona jest poprzez specjalne serwery, do których dostęp mają nie tylko księgowi, ale również właściciele firm. Znacznie ułatwia to zdobycie potrzebnych wiadomości, wygenerowanie plików bądź sprawdzenie stanu konkretnych kont, nawet gdy biuro rachunkowe jest zamknięte. Decydując się na księgowość online przedsiębiorcy mogą w każdej chwili skontaktować się z osobą prowadzącą ewidencję i uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania. Dzieje się tak, ponieważ biura rachunkowe online często pracują w niestandardowych godzinach. Księgowi mogą wykonywać swoje obowiązki także poza godzinami biurowymi, co jest bardzo wygodne i dla nich i dla właścicieli firm. 

Oszczędność czasu i pieniędzy

W tradycyjnym modelu współpracy z biurem rachunkowym przedsiębiorcy muszą przynajmniej raz w miesiącu dostarczać do biura dokumenty księgowe. Często jednak wizytują tam kilka razy w miesiącu, gdyż nie sposób zebrać wszystkie dokumenty na raz. Sprawia to, że właściciel firmy traci mnóstwo czasu na dojazdy do i z biura. Tymczasem prowadząc księgowość online wystarczy dokument zeskanować i umieścić na serwerze. Wszystko odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Co więcej, przedsiębiorcy często narzekają, że lokalne biura rachunkowe proponują im bardzo wysokie ceny na świadczone usługi. Księgowość online daje możliwość optymalizacji wydatków na usługi księgowe. Przedsiębiorca ma bowiem możliwość wyboru satysfakcjonującej go oferty, która będzie przede wszystkim dopasowana do jego potrzeb. Oznacza to, że w tej samej cenie można otrzymać dodatkowe usługi (na przykład prowadzenie kadr i płac) lub obniżyć koszty prowadzenia księgowości. Warto więc zastanowić się nad formą prowadzenia księgowości pamiętając przy tym, że księgowość internetowa nie różni się niczym od tej tradycyjnej, poza oczywiście większym komfortem współpracy z biurem rachunkowym. 

Zainteresowała Cię księgowość online? Sprawdź ofertę na stronie: https://www.biuro-podatki.pl/pl/