Księgowość – stacjonarnie kontra online

Prowadzenie firmy zajmuje niesamowicie dużo czasu, a pod telefonem trzeba być niemal całą dobę i 7 dni w tygodniu, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy spotkamy się z jakąś kryzysową sytuacją, która wymagać będzie od nas szybkiej, a nawet niezbędnej interwencji. Warto więc minimalizować swoje obowiązki, planując je w taki sposób, by zajmowały one jak najmniej czasu – te kilka godzin, które zaoszczędzimy, warto poświęcić między innymi na rozwój firmy.

Co można zautomatyzować? Oczywiście księgowość, ponieważ większość przedsiębiorców i tak samodzielnie nie dokonuje swoich rozliczeń, korzystając z usług zewnętrznych specjalistów. Czy jest to opłacalne? Na co warto zwrócić uwagę, podczas podejmowania decyzji o współpracy? Zachęcamy do dalszej części artykułu, w którym przedstawimy wszystkie możliwości i wygodne zmiany, dzięki którym ryzyko i poświęcony czas na księgowość, będzie na odpowiednim poziomie dla każdego właściciela firmy.

Faktury, rachunki i jeszcze raz faktury

Comiesięczny rytuał wygląda niezwykle podobnie w każdym biurze rachunkowym. Przedsiębiorcy muszą przynieść wszystkie faktury, które zebrali podczas miesiąca, rozliczając się za ich księgowość i podatek. Jest to z pewnością dla większości osób, najmniej przyjemny okres, gdyż część swoich zarobków trzeba oddać Państwu, które jak większość osób uważa, nie przeznaczy ich na nic potrzebnego – to jednak zostawiamy dla indywidualnej oceny każdego czytelnika.

Oczywiście wyjazd i spotkanie z księgowymi, to kolejne godziny załatwiania spraw, które można przeznaczyć na coś zupełnie innego. Osoby mieszkające w dużych miastach, często muszą liczyć się nawet z godzinami, ponieważ stojąc w korku, ciężko zajmować się czymś innym. Można jednak nie marnować tego czasu, a księgowość można załatwić online z pomocą komputera i internetu. Jak? Wystarczy wybrać biuro, w którym istnieje możliwość wysyłki dokumentów internetowo – nie oszukujmy się, obecnie już większość sklepów wysyła w ten sposób faktury i rachunki, więc czemu my, mielibyśmy nie posiadać takiej możliwości.

Rozliczać też można się z pomocą internetu i przelewów, a jeśli biuro jest na tyle profesjonalne, że posiada możliwość błyskawicznych przelewów, to z pewnością warto korzystać z jego usług, gdyż jest bardzo mocno nastawione na pomoc swoim klientom. Warto teraz policzyć, ile można zrobić przez kilka godzin, które zaoszczędzimy na wizytach w biurze, jednak należy pamiętać o tym, by zapytać o takie możliwości jeszcze przed ustaleniem współpracy, gdyż nie wszystkie firmy decydują się na prowadzenie klientów online.