Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie – czyli działania marketingowe

W dzisiejszych czasach, na wyniku sprzedaży w sklepie ma wpływ przemyślane i precyzyjne prowadzone działania marketingowe. Oczywiście te zabiegi będą stanowczo się różniły w przepadku sklepów stacjonarnych i internetowych, jednak postaramy się opisać akcje, które sprawdzą się w jednym jak i w drugim przypadku. Swoją drogą coraz więcej sklepów stacjonarnych rozpoczyna swoją dodatkową działalność w internecie, poprzez sam marketing, jak i również sklepy on-line.

Zaczynijmy od wizerunku!

Niezależnie od tego jakie działania marketingowe będziemy prowadzić, pierwszym co powinno być dla nas ważne jest atrakcyjność miejsca, do którego chcemy ściągnąć klienta. W przypadku sklepu stacjonarnego, musimy zadbać o zachęcającą witrynę, gdzie przedstawiona oferta, powinna zachęcić klienta do odwiedzenia naszego lokalu, dlatego musimy dobierać ją tak, aby odpowiadała na potrzeby naszej docelowej grupy odbiorców. Podobnie w sytuacji sklepu internetowego, bardzo ważna jest strona startowa. Jeżeli sprawimy że będzie ona przyjazna dla użytkowników, będą oni przechodzić dalej i w końcowym etapie doprowadzać do zwiększenia sprzedaży w sklepie.

Pokaż się na tle innych…

Czy to w internecie czy w świecie rzeczywistym, chcąc zaistnieć musimy gdzieś pokazać swoją ofertę i to czym się zajmujemy. Nawiązując do tradycyjnych form reklamy mamy do wyboru takie formy jak banery, reklamy w gazetach, czy kolportaż ulotek prezentujących nasz sklep. Bardzo często takie formy są dużo droższe od działań, które możemy wdrażać w internecie, dlatego skupmy się bardziej na tej drugiej formie.

Internet daje nam niezliczone możliwości w zakresie marketingu!

W przypadku działań internetowych pierwszym co powinniśmy zrobić, jest przystosowanie naszej witryny do wyszukiwarek. Jest wiele portali, na których możemy audytować nasz portal i później poprawić ewentualne błędy. W przypadku, gdy ten punkt mamy już odhaczony, Google dostarcza nam możliwość reklamy poprzez Google AdWords, co potrafi doprowadzić do kilkukrotnych wzrostów sprzedaży oferowanych przez Twój sklep produktów. Możemy tutaj tworzyć kampanię zarówno tekstowe, jak i graficzne, a najlepszym jest to, że płacimy tylko określona przez siebie stawkę, w przypadku gdy klient przejdzie na nasz portal. Warto zainteresować się również remarketingiem, czyli śledzeniem klientów, którzy byli już w naszym sklepie internetowym, za pomocą reklam.

Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie za pomocą portali społecznościowych

Media społecznościowe odgrywają coraz większą role w kontakcie z klientami. Za pomocą Facebooka czy Instagrama, możemy aktywne komunikować się potencjalnymi nabywcami, prezentować naszą ofertą, jak również edukować naszych obiorców za pomocą poradników, które podświadomie zachęcają do skorzystania z naszej oferty. Oprócz aktywności kierowanych do stałych klientów, w bardzo łatwy sposób możemy docierać do nowych za pomocą płatnych reklam, na które pozwala każdy z wymienionych wyżej portali. Pamiętajmy, że oprócz poszukiwania alternatyw na zwiększenie sprzedaży w sklepie, budujemy wizerunek firmy i zdobywamy zaufanie klientów.