Wyposażenie sklepu spożywczego – od czego zacząć?

Każdy sklep spożywczy musi posiadać odpowiednie wyposażenie, które umożliwiłoby prezentację towarów przed klientami, ale również zabezpieczyło je przed zanieczyszczeniami czy zepsuciem. Z tego powodu produkty marki MAWI polecane są wszystkim sklepom, które w zamyśle mają sprzedaż artykułów wymagających chłodzenia czy głębokiego mrożenia.
Branża spożywcza obarczona jest wieloma rozmaitymi regulacjami dotyczącymi tego, w jaki sposób produkty mogą być przechowywane. W grę wchodzą zarówno przepisy Sanepidu, jak również regulacje ogólnokrajowe i międzynarodowe. Prawidłowe przechowywanie produktów wymagających chłodzenia czy mrożenia jest niezbędne, aby nie stanowiły one źródła chorób czy zakażenia bakteriami.

Stanowiska samoobsługowe

W ich przypadku wystarczające wydają się specjalne regały chłodnicze, które marka MAWI oferuje w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów. Pozwalają one dostatecznie schłodzić wszystkie produkty, które się w nich znajdują – najczęściej obejmujące nabiał – a jednocześnie gwarantują łatwy dostęp. W przypadku jednak, gdy w samym sklepie utrzymują się wyższe temperatury i zależy nam na odgrodzeniu przestrzeni chłodniczej od reszty powierzchni sklepowej, lepszym rozwiązaniem będą szafy chłodnicze MAWI. Mają one dodatkowe, zamykane drzwi, dzięki czemu lepiej chronią zawarte w nich towary. Warto przy tym wiedzieć, że zabudowane modele z pełnymi drzwiami doskonale sprawdzą się również w magazynie czy na zapleczu do przechowywania zapasu produktów.

Stanowiska z obsługą sklepową

Stanowiska, do których obsługi zatrudniamy dodatkowy personel wymagają nieco innych sprzętów. Przede wszystkim produkty marki MAWI muszą być tutaj dostosowane z jednej strony do komfortu obsługi, z drugiej zaś do wygody kupujących. Zazwyczaj wykorzystywane są witryny chłodnicze, które przez szkło prezentują produkty klientom, jednocześnie uniemożliwiając samodzielną obsługę. Mogą mieć one zarówno zabezpieczony tył za pomocą przesuwnej szyby, jak również być zupełnie otwarte, co ułatwia obsługę w miejscach, w których klienci pojawiają się często i w dużych ilościach.

A co z garmażerią?

Coraz więcej niewielkich sklepów spożywczych stawia również na posiadanie produktów garmażeryjnych. Marka MAWI dla takich punktów przygotowała specjalne meble sklepowe umożliwiające bezpieczne przechowywanie gotowej żywności. Zarówno nierdzewne meble gastronomiczne, jak również urządzenia gastronomiczne pomocnicze mogą być niezbędne. Jeśli sklep oferuje również stanowiska do siedzenia dla klientów i oferuje obsługę ich na miejscu, wszelkie witryny chłodnicze i cukiernicze będą zasadne w użytku.