Pieczątki beztuszowe idealne dla Twojej firmy

Pieczątki firmowe są nieodzownym akcesorium bez względu na to, w jakiej branży działasz. Korzystamy z nich już od wieków, choć – zwłaszcza w ostatnich dekadach – technologia produkcji stempli przeszła prawdziwą rewolucję. Do lamusa historii odeszły już stemple, które przed każdym odbiciem trzeba było zanurzyć w poduszce nasączonej tuszem. Dziś coraz większą popularnością cieszą się pieczątki beztuszowe. Zobacz, jak działają.

Pieczątki beztuszowe idealne dla Twojej firmy

Pieczątki automatyczne są już stosowane przez niemal wszystkie firmy, a wspomniane poduszki z tuszem stały się niemal „białym krukiem”. Niemniej jednak, klasyczne pieczątki polimerowe wymagają dość częstego uzupełniania tuszu, a co za tym idzie – rozmontowania stempla i… pobrudzenia sobie rąk. Inaczej jest w przypadku nowoczesnych stempli, które są wyrabiane tzw. metodą błyskową. Wyrób pieczątek tą metodą oferuje bardzo wiele zalet – przede wszystkim to bardzo szybka technika, którą można zastosować nawet w warunkach biurowych. Wystarczy niewielka maszyna błyskowa np. z oferty Modico, zwykła drukarka laserowa, komputer oraz komponenty pieczątki, tj.: ramka, gumka światłoczuła, specjalna folia oraz kartridż z tuszem, a w 5 minut powstanie kompletny stempel. Tak właśnie produkowane są pieczątki beztuszowe.

Pieczątki beztuszowe, czyli co?

W tak zwanych pieczątkach beztuszowych nadal stosuje się kartridże z tuszem. Są niezbędne, aby mogły powstawać kolejne odbitki. Różnica polega jednak na tym, że osoby użytkujące stemple tego typu de facto mogą zapomnieć o ich istnieniu, i to na wiele lat.

Pieczątka beztuszowa:

  • nie wysycha (pod warunkiem w miarę regularnego użytkowania) i zawsze zapewnia wyraźną odbitkę danych w dobrej rozdzielczości,
  • działa bez konieczności wymiany tuszu nawet 5 razy dłużej niż klasyczny automat – a to oznacza nawet do 7 lat pracy bez wykonywania dodatkowych zabiegów konserwacyjnych,
  • jest niezwykle prosta w obsłudze – również gdy zajdzie konieczność uzupełnienia tuszu, proces ten zajmie dosłownie kilka chwil i odbędzie się maksymalnie higienicznie.

Warto również pamiętać, że stemple, które powstają metodą błyskową, mogą zawierać logo firmy czy też odbijać tusz w wielu kolorach – stając się swoistą wizytówką i nośnikiem reklamy przedsiębiorstwa. A co z kosztem ich zakupu? To niewielka, jednorazowa inwestycja, która sprawdza się przez lata. Dlatego warto dobrze przyjrzeć się dostępnej na rynku ofercie stempli i zlecić wykonanie pieczątki firmowej w punkcie, który pracuje właśnie metodą błyskową.