Biznes

Księgowość – stacjonarnie kontra online

Prowadzenie firmy zajmuje niesamowicie dużo czasu, a pod telefonem trzeba być niemal całą dobę i 7 dni w tygodniu, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy spotkamy się z jakąś kryzysową sytuacją, która wymagać będzie od nas szybkiej, a nawet niezbędnej interwencji. Warto więc minimalizować swoje obowiązki, planując je w taki sposób, by zajmowały one jak najmniej czasu – te kilka godzin, które zaoszczędzimy, warto poświęcić między innymi na rozwój firmy.

Co można zautomatyzować? Oczywiście księgowość, ponieważ większość przedsiębiorców i tak samodzielnie nie dokonuje swoich rozliczeń, korzystając z usług zewnętrznych specjalistów. Czy jest to opłacalne? Na co warto zwrócić uwagę, podczas podejmowania decyzji o współpracy? Zachęcamy do dalszej części artykułu, w którym przedstawimy wszystkie możliwości i wygodne zmiany, dzięki którym ryzyko i poświęcony czas na księgowość, będzie na odpowiednim poziomie dla każdego właściciela firmy.

Faktury, rachunki i jeszcze raz faktury

Comiesięczny rytuał wygląda niezwykle podobnie w każdym biurze rachunkowym. Przedsiębiorcy muszą przynieść wszystkie faktury, które zebrali podczas miesiąca, rozliczając się za ich księgowość i podatek. Jest to z pewnością dla większości osób, najmniej przyjemny okres, gdyż część swoich zarobków trzeba oddać Państwu, które jak większość osób uważa, nie przeznaczy ich na nic potrzebnego – to jednak zostawiamy dla indywidualnej oceny każdego czytelnika.

Oczywiście wyjazd i spotkanie z księgowymi, to kolejne godziny załatwiania spraw, które można przeznaczyć na coś zupełnie innego. Osoby mieszkające w dużych miastach, często muszą liczyć się nawet z godzinami, ponieważ stojąc w korku, ciężko zajmować się czymś innym. Można jednak nie marnować tego czasu, a księgowość można załatwić online z pomocą komputera i internetu. Jak? Wystarczy wybrać biuro, w którym istnieje możliwość wysyłki dokumentów internetowo – nie oszukujmy się, obecnie już większość sklepów wysyła w ten sposób faktury i rachunki, więc czemu my, mielibyśmy nie posiadać takiej możliwości.

Rozliczać też można się z pomocą internetu i przelewów, a jeśli biuro jest na tyle profesjonalne, że posiada możliwość błyskawicznych przelewów, to z pewnością warto korzystać z jego usług, gdyż jest bardzo mocno nastawione na pomoc swoim klientom. Warto teraz policzyć, ile można zrobić przez kilka godzin, które zaoszczędzimy na wizytach w biurze, jednak należy pamiętać o tym, by zapytać o takie możliwości jeszcze przed ustaleniem współpracy, gdyż nie wszystkie firmy decydują się na prowadzenie klientów online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *